سبک مینیمال در معماری داخلی

معنای معماری و سبک دکوراسیون مینیمال

زمانی که قصد داریم میزان حجم غذای خود را به هر دلیلی کم و کنترل کنیم، از رژیم غذایی استفاده می‌کنیم؛ در حقیقت رژیم غذایی نام این پروسه برای کنترل غذا است. هنگامی که در رژیم هستید، میزان تغذیه خود را محدود می‌کنید و تغذیه را بر اساس حد نیاز بدن خود نتظیم می‌کنید؛ نه کمتر و نه بیشتر. در حقیقت واژه مینیمالیسم و معماری و طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال، به نوعی رژیم در هنر معماری اطلاق می‌شود. معماری مینیمالیستی بر محدودیت استفاده از عناصر برای دستیابی به بیشترین مزایا و فواید تکیه دارد.

طرفداران معماری مینیمالیستی مانند تادائو آندو، آلبرتو بائسا و جان پاوسون تلاش کردند تا از محدود کردن و به حداقل رساندن عناصر استفاده کنند تا ماهیت اصلی معماری را نمایان و برجسته کنند. معماران مینیمالیست ارزش زیادی برای فضای فراخ، پاکیزه و ساده قائل هستند. از نظر آن‌ها همه چیزهایی که کاربرد ندارند باید حذف شوند و تنها چندین عنصر ضروری و اصلی باید باقی بمانند تا بتوان از حداکثر فضای موجود نهایت بهره را برد. از عبارت‌های “حداقل گرایی” و “ساده گرایی” نیز برای اشاره به سبک مینیمال استفاده می‌شود. هدف اصلی این سبک استفاده از حداقل عناصر برای مبارزه با مصرف گرایی و تجمل گرایی است.

ویژگی های سبک دکوراسیون مینیمال

در حقیقت، مینیمالیسم یک جنبش هنری و طراحی گسترده است که شروع آن به قرن بیستم میلادی باز می‌گردد. مینیمالیسم به عنوان یک مفهوم، نه تنها در معماری، بلکه در زمینه‌های دیگر هنر و طراحی و حتی شیوه زندگی، معنا و کاربرد فراوانی دارد. مینیمالیسم، به عنوان یک جنبش، در دنیای هنر بوجود آمد. این اصطلاح در سال 1965 میلادی توسط فیلسوف بریتانیایی ریچارد وولهایم استفاده شد و بعدها به واژه و اصطلاحی رایج و همه گیر تبدیل شد.

ویژگی های سبک دکوراسیون مینیمال

با این حال، بسیاری بر این باور هستند که “مینیمالیسم” دیگر به شکل اصلی خود نیست و در واقع به یک محصول لوکس و امروزی تبدیل شده است و امروزه به عنوان سبک و ایده‌ای مدرن در بین انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی، برای طراحی دکوراسیون منازل به کار می‌رود و طرفداران زیادی پیدا کرده است. جالب است که بدانید امروزه شرکت‌های برجسته و سرشناسی مانند اپل و  همچنین گرافیست‌های زیادی از سبک مینیمال استفاده می‌کنند و طرفدار آن هستند.

مینیمالیسم در سال‌های اخیر به یک یک فلسفه طراحی و شیوه زندگی بسیار محبوب تبدیل شده است. معماری و طراحی دکوراسیون داخلی مینیمالیستی بر طراحی ساده (سادگی فرم، فضا، مواد، جزئیات و رنگ) تمرکز دارد. طراحی مینیمالیستی نشان می‌دهد که چطور نواقص را حذف کنیم و از فضای موجود حداکثر استفاده را ببریم.

ویژگی های سبک دکوراسیون مینیمال در طراحی خانه ها | توکامگ
نظرات کاربران
اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


صفحه اصلی