والتر گروپیوس(Walter Gropius)

والتر آدولف جورج گروپیوس یک معمار آلمانی است که نام وی در کنار نام معماران مشهوری نظیر آلوار آلطور، لودویگ میس ون دروهه، لوکوربوزیه و فرانک لویید رایت به‌عنوان معروف‌ترین معماران خارجی پیشرو در معماری مدرنیستی ذکر می‌شود. والتر گروپیوس همچنین به‌عنوان یکی از معماران برجسته سبک بین‌المللی شناخته‌شده است.والتر گروپیوس در تاریخ 18 می 1883 متولدشده و در 5 ژوئیه 1969 وفات یافته است و محله‌ای در برلین  برای گرامیداشت نام وی با عنوان Gropiusstadt نام‌گذاری شده است.

 

 

در اوایل دهه ۱۹۹۰ مجموعه‌ای از تمام فعالیت‌های معماری والتر گروپیوس آلمانی در کتابی با عنوان آرشیوی از والتر گروپیوس به چاپ رسیده است خانه گروپیوس نخستین پروژه والتر گروپیوس بنیان‌گذار دانشکده باوهاوس(Bauhaus) در ایالات‌متحده آمریکا بود.والتر گروپیوس این خانه را که فقط یک ساعت تا دانشگاه هاروارد فاصله دارد در سال ۱۹۳۸ برای خانواده‌اش ساخته است. اگرچه این خانه همانند سایر خانه‌های مجاور نگهداری می‌شد و مصالح سنتی مورداستفاده در آن تأییدشده است اما با نمای سفید روشن، پنجره‌های تسمه‌ای و شیشه‌های تکه‌تکه شده‌اش از سبک معماری مدرنیستی خارج نشده است.

معماری والتر گروپیوس

این خانه همچنین توسط دولت ایالات‌متحده آمریکا به‌عنوان نقطه عطف تاریخی کشور موردتوجه قرارگرفته است.در سال ۱۹۸۰ میلادی همسر گروپیوس خانه گروپیوس در لینکلن را به تاریخ نیوانگلند اعطا کرد.خانه والتر گروپیوس در سال ۱۹۸۸ به‌عنوان یکی از مکان‌های تاریخی در مجله ملی مکان‌های تاریخی افزوده شد و هم‌اکنون برای بازدید عموم در دسترس قرار دارد.

 
نظرات کاربران
اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


صفحه اصلی